Ендовазальна лазерна коагуляція

Варикозна хвороба нижніх кінцівок зустрічається у 26-38% жінок та 14-20% чоловіків. Захворювання знижує якість життя пацієнтів, починаючи від косметичних та естетичних проблем на ранніх стадіях, і закінчуючи тяжкою патологією у разі появи трофічних порушень та виразок.

Варикозна хвороба займає першочергові позиції серед хірургічної патології судин. Донедавна єдиним ефективним методом лікування вважалося хірургічне втручання, яке передбачало ліквідацію патологічних венозних рефлюксів. Сьогодні, враховуючи потребу часу для лікування варикозної хвороби – максимальний радикалізм за мінімальної інвазії – застосовують малоінвазивні технології.

Ендовазальна лазерна коагуляція (ЕВЛК) – один із сучасних методів лікування варикозу та повноцінна альтернатива традиційним операціям.

Ця методика проводиться із застосуванням сучасного водного лазера (довжина хвилі 1470 нм) з використанням торцевих або сучасних радіальних світловодів.

Через голку в просвіт вени вводиться лазерний світловод, який заводиться під контролем ультразвуку до непрацюючого клапана в паху або під коліном. Навколо вени під контролем ультразвуку створюється шар розчину місцевого знеболювання, ізолюючи вену від навколишніх тканин. Потім лазерний апарат заварює вену зсередини на усьому протязі.

Оклюзія вен під дією лазера відбувається наступним чином: енергія світла (лазер) в судинах поглинається гемоглобіном еритроцитів і протягом декількох мілісекунд трансформується в тепло (95-1000С), яке викликає закипання (вапоризацію) плазми і формових елементів крові, термічне формування у просвіті щільного тромбу, який швидко перетворюється на фазу організації. Також теплова енергія викликає спазм вени, термічний опік та термокоагуляцію ендотелію та стінок судин. Результатом дії лазера є первинне склеювання судин адекватної еластичної компресії кінцівки після втручання.

Перевагами даної методики є високий рівень косметичності за збереження високої хірургічної ефективності, з мінімальною травматизацією та з низьким ризиком ускладнень.

Ендовазальна лазерна коагуляція необхідна при:

 • варикознону розширенні вен з ураженням стовбурів великої або малої підшкірних вен;
 • вираженій симптоматиці (тяжкість, набряки, що погіршують якість життя пацієнта);
 • трофічні зміни шкіри або за наявності виразок;
 • відсутність ефективності консервативної терапії.

Часто ендовазальна лазерна коагуляція поєднується зі склеротерапією. Після первинного огляду та УЗД обстеження лікар-флеболог індивідуально підбирає найбільш ефективний та безпечний метод лікування для кожного пацієнта, що дозволяє досягати бажаного результату, практично не травмуючи тканини.

Після проведення процедури, пацієнту на ногу надягають компресійну панчоху. Носіння компресійної панчохи рекомендується від 3 тижнів до 1,5 місяців.

Основні переваги лазерної ендовазальної лазерної коагуляції:

 • Зменшення тривалості оперативного втручання у 1,5-2 рази.
 • Амбулаторні умови операції (пацієнт цього ж дня повертається до звичного способу життя).
 • Мала травматичність. Лазер діє локально – тільки на стіну ураженої судини. Інші тканини не ушкоджуються. ЕВЛК дозволяє одночасно провести лікування варикозу на обох ногах.
 • Відсутність больових відчуттів. Процедура проводиться під місцевою анестезією. Пацієнт відчуває лише легкі поколювання під час введення анестетика у тканини навколо судини.
 • Безпека. Використання одноразових світловодів унеможливлює інфікування пацієнта. Усі маніпуляції проводяться під ультразвуковим контролем.
 • Мінімальна травматичність за максимального естетичного ефекту.
 • Зниження ризику кровотеч, гематом.
 • Мінімальний перелік протипоказань щодо процедури.

У 93% хворих відбувається повна оклюзія коагульованих судин і лише 3% хворих потребують повторних коригувальних втручань, які в нашій клініці безкоштовні протягом року.

Перш ніж буде призначено лікування варикозу лазером, необхідно пройти курс діагностичних заходів, які виключать протипоказання до проведення терапії.

Меню
Call Now Button