Пілінги

Пілінг – одна з найчастіше виконуваних маніпуляцій в області естетичної медицини і косметології. Популярність цього методу впливу пов’язана з можливістю швидкого отримання естетичного ефекту, а також з відносною ясністю та уточненою дією механізму процедури.

Як відомо, термін “пілінг” походить від англійського “to peel” – “очищати” – і прийнятий для процесу відлущування верхнього шару епідермісу. За допомогою цієї процедури вирішується безліч косметологічних проблем.

Найбільш популярним видом ексфоліації на сьогодні вважається хімічний пілінг, який залежно від глибини дії може бути поверхневим, серединним і глибоким.

Хімічний пілінг здійснюється розчинами різних кислот (АНА – альфагідрокислоти, фруктові, саліцилова, трихлороцтова, ретиноєва, фенол) в різних концентраціях. Зміст хімічних складів розраховується індивідуально залежно від типу шкіри і поставлених задач.

За часом дії пілінги діляться на:

 • Одномоментний (проводиться за одну процедуру).
 • Що вимагає повторення (проводиться шляхом проведення декількох процедур).

По глибині ушкодження шкіри пілінги розрізняють:

 • Поверхневий – застосовується для оздоровлення проблемної жирної шкіри, лікування вугрового висипу і звуження пор, а також для виправлення незначних вікових дефектів шкіри. При виражених ознаках старіння поверхневих процедур буде недостатньо.
 • Серединний – рекомендується для корекції значних вікових ознак – складок шкіри, зморшок, розтяжок або для усунення слідів від акне. Може також використовуватися як підготовча процедура перед естетичною операцією.
 • Глибокий – агресивна процедура, здійснюється тільки в умовах стаціонару під загальним або місцевим наркозом. Рекомендується для усунення глибоких зморшок, підтяжки шкіри в області підборіддя. Ризик ускладнень при глибокому пілінгу найвищий.

Для проведення поверхневих пілінгів найчастіше використовуються AHA і BHA кислоти. Для серединного і глибокого хімічного пілінгу застосовується фенол і трихлороцетова кислота. Втім, вибір діючої речовини залежить від особливостей і проблем шкіри, а тому його підбирає косметолог.

Догляду за шкірою після пілінгу необхідно приділяти особливу увагу. Постпілінговий догляд спрямований на полегшення протікання періоду відновлення шкіри, профілактику і корекцію ускладнень. Об’єм і характер цих заходів залежить від технології, глибини дії пілінгу, індивідуальній реакції пацієнта на процедуру і її наслідки.

Пілінг в межах рогового шару не вимагає реабілітації. Можливий дискомфорт в результаті тимчасового обезводнення епідермісу, коригується використанням зволожуючих засобів.

Пілінг, що зачіпає живі клітини епідермісу, по-перше, супроводжується більш вираженим лущенням, обезводненням епідермісу, по-друге, підвищує ризик формування гіперпігментації. Тому після такого пілінгу обов’язкове використання сонцезахисного засобу широкого спектру дії, що містить як хімічні, так і механічні фільтри, і препарату, що зволожує і стимулюючі репаративні процеси.

Пілінг, що супроводжується руйнуванням базальної мембрани, вимагає підвищеної уваги фахівця, оскільки в результаті ушкодження в шкірі відбуваються різні зміни, у тому числі і безповоротні.

Окрім вищеперелічених засобів, в таких випадках індивідуально вирішується питання про необхідність застосування в постпілінговий період антибактеріальних, противірусних та протизапальних засобів, інтенсивних процедур, що покращують обмінні процеси та стимулюють відновлення шкіри. Сонцезахисні та блокуючі синтез меланіну засоби застосовують у таких випадках протягом 6 і більше місяців після пілінгу.

Найбезпечніший період проведення пілінгів – з жовтня до березня. Однак необхідно враховувати, що і в цей час існує небезпека розвитку гіперпігментації внаслідок відвідування солярію, поїздки на гірськолижний курорт або країни з постійною сонячною погодою.

Втім, сучасні комбіновані препарати для пілінгів містять компоненти, що перешкоджають розвитку гіперпігментації, тому за дотримання правил фахівцем та пацієнтом можливе проведення поверхневого пілінгу цілий рік, а серединного – з вересня по травень.

Показання:

 • Старіння шкіри (зморшки, втрата тонусу );
 • Фотостаріння шкіри (потовщення шкіри від сонця);
 • Грубий мікрорельєф обличчя;
 • Ластовиння, хлоазми, кератолітичні утворення;
 • Гіперпігментація;
 • Підготовка до операцій.

Курс сеансів залежить від типу шкіри і проблеми, що вирішується, але в середньому він становить 2-8 відвідувань, інтервал між якими варіюється від 7-10 днів до 2-3 місяців.

Ефект пілінгу залежить від багатьох різних факторів. І завдання спеціаліста – навчитися використовувати ці фактори на благо, віртуозно прогнозуючи та моделюючи ефект процедури.

Основні ефекти:

 • вирівнювання текстури та кольору шкіри;
 • очищення та скорочення пор;
 • регуляція кератинізації;
 • стимуляція репаративних процесів

Додаткові ефекти:

 • стимуляція синтезу еластину та колагену;
 • ліфтінг шкіри;
 • покращення мікроциркуляції;
 • лімфодренаж.

Для моделювання бажаних ефектів пілінгу грамотний спеціаліст користується різними способами – наприклад, це може бути зміна концентрації препарату, комбінація активних інгредієнтів у різних поєднаннях, комбінації різних пілінгів, оклюзійні технології, зміна експозиції.

У нашій клініці ми використовуємо пілінги:

IMAGE SKINCARE (США)

SESDERMA (Іспанія)

SKIN TECH (Іспанія)

САSMARA (Іспанія)

WiQomed (Італія)

До відома! Хімічний пілінг проводиться як на обличчі, так  і інших частинах тіла. Наприклад, декольте, спина (акне, постакне), ноги, живіт (розтяжоки), інтимний пілінг.

На шкіру впливають розчином кислот і таким чином стимулюють регенерацію нових клітин. Також підвищується тонус шкіри та її еластичність. Шкіра отримує слабкий хімічний опік і починає формувати нові контури тіла. За цим принципом працюють і з іншими частинами тіла.

Наша шкіра – складна та розумна система, яка володіє ресурсами та здібностями для самооновлення та відновлення. І ці властивості шкіри можна активно використовувати для оздоровлення та омолодження шкіри.

Меню
Call Now Button