Плазмотерапія суглобів і м’язів

PRP- терапія (плазмотерапія) – перспективний напрям в лікуванні та реабілітації опорно-рухового апарату. Методика використовується в спортивній медицині, травматології і ортопедії, де застосовується для відновлення хрящової тканини, зняття запального процесу і болю, поліпшення рухливості суглобів і хребців.

Забрана кров пацієнта обробляється в спеціальному режимі центрифугування. У процесі з крові виділяється аутоплазма, збагачена тромбоцитами і факторами росту – біологічно активними речовинами, які стимулюють процеси відновлення тканин. Отриманий препарат за допомогою шприца вводиться в м’які тканини, які оточують суглоб, хребетний стовп або безпосередньо в порожнину суглоба.

Плазма містить фактор росту – біологічно активні речовини, які стимулюють процеси відновлення тканин, причому роблять це місцево, тільки там, де потрібно.

Приблизно те ж саме відбувається при будь-якій травмі: фактори росту примушують тканини гоїтися і відновлюватися. Клітини в місці травми активно діляться, і дуже скоро від синців і подряпин не залишається і сліду. При введенні плазми крові в суглоб фактори росту так само “будять” клітини хрящової тканини. В результаті мікротравми гояться, поверхня суглоба стає гладкою, відновлюється навіть структура кісткової тканини.

Процедура рекомендована практично при усіх видах захворювань і травм суглобів. Вона допоможе при травмах, артриті і артрозі I і II степені, деформуючому артриті і артрозі, бурситі, міофасциальному синдромі, коксартрозі, тендиніті, остеохондрозі і п’ятковій шпорі.

В результаті плазмотерапії відбувається:

  • посилення процесів регенерації за рахунок полікращення кровообігу і кисневого обміну в області ураженого суглоба;
  • усунення спазму м’язів, що оточують суглоб;
  • прискорення відновлення хряща за рахунок стимуляції утворення клітин сполучної (фібробластів), кісткової (остеобластів) і хрящової тканин (хондроцитів);
  • нормалізація складу суглобової рідини за рахунок посилення синтезу власного колагену і нових кровоносних судин в м’яких тканинах;
  • прискорення реабілітації після травми, операції, підвищення якості життя пацієнта, – за рахунок усунення болю і розширення діапазону рухів в суглобах.

Попри те, що поліпшення настає після першої ж процедури, плазмотерапію рекомендується проходити курсом. Залежно від серйозності проблеми потрібно 5-7 ін’єкцій. Проміжок між процедурами повинен складати як мінімум 3-5 днів. Ефект проявляється дуже швидко. Протягом півгодини після введення плазми стихає біль, через деякий час пацієнт помічає, що суглоб став набагато рухливіший. Але найбільш яскраві зміни проявляються після проходження курсу з 3-5 ін’єкцій, тобто приблизно через 2-3 місяці – суглоб відновлюється, біль повністю відступає, запалення проходить, відновлюється рухливість, суглобова рідина знову починає вироблятися в необхідному об’ємі.

Меню
Call Now Button