Корекція стрій (розтяжок) та рубців

Корекція рубців – методи вирішення відомої проблеми

Всі люди стикаються з проблемою появи рубців у тих чи інших умовах – як наслідок перенесених захворювань, хірургічних втручань, різкого збільшення у вазі, під час вагітності, починаючи з незначних побутових травм і закінчуючи більш важкими.

Рубець – це ділянка сполучної тканини, яка замінює дефект шкіри, слизової оболонки, органу або тканини, що виникла внаслідок їх травмування або патологічного процесу.

Вид рубця залежить від обсягу, глибини, лінійності ранєвого ушкодження, особливостей організму, методів лікування, рівня білкового та вітамінного забезпечення організму (оскільки білки та вітаміни, крім загальної дії, сприяють підвищенню функціональної активності клітин, що забезпечують очищення рани, розвиток грануляцій та колагеногенез). Рубці бувають фізіологічні, патологічні та змішані.

Фізіологічні (нормотрофічні) рубці – “нешкідливі”. Вони формуються внаслідок адекватної реакції організму на травму. З часом вони стають тонкими, білуватого кольору, не завдають фізичних незручностей. Ці рубці, як правило, не потребують корекції. Винятком є випадки естетичного поліпшення зовнішнього вигляду рубця, згладжування його поверхні або прискорення темпу нормалізації кольору.

Патологічні рубці поділяються на атрофічні, гіпертрофічні та келоїдні.

Атрофічні рубці – часто є наслідком травми та вугрової хвороби. Шкіра над рубцем в’яла, має поперечну смугастість (при лінійних рубцях), найчастіше такі рубці позбавлені пігменту і тому виглядають білими. Характерний вид цих рубців обумовлений дефектом сполучної тканини під рубцем, дефіцитом колагену та еластину, основних білків, що утворюють каркас шкіри.

Гіпертрофічні рубці – так само, як і келоїди, піднімаються над навколишньою шкірою, але, на відміну від останніх, залишаються в межах ушкодження. Виникають вони, як правило, після оперативних втручань та травм внаслідок неадекватного запалення, приєднання вторинної інфекції, зниження місцевих імунних реакцій, ендокринних дисфункцій та ін.

Келоїди утворюються при опіках, травмах, після запальних процесів і операцій. Келоїди можуть бути активними (зростаючими) та неактивними (стабілізованими), незалежно від давності рубця. Активний рубець росте і викликає біль, свербіж, відчуття оніміння, емоційні розлади, має вигляд напруженого червоного рубця, часто із синюшним відтінком. Неактивний келоїд – не росте, суб’єктивно не турбує пацієнта, колір рубця рожевий, або наближається до нормальної шкіри.

На етапі формування рубця заздалегідь неможливо передбачити, чи буде цей рубець нормо-або гіпертрофічним, або перетвориться на келоїд. Тому всі рубці повинні перебувати під наглядом та контролем фахівця.

Корекція рубцевої тканини – завдання складне, комплексне, тривале і послідовне. Тому перед початком лікування слід запастися терпінням. Залежно від складності, місця розташування, розміру рубців та давності їхнього утворення, фахівці підберуть найбільш ефективні способи їх лікування.

Коли краще розпочинати корекцію рубця? Починати лікування та корекцію краще відразу на етапі формування рубцевої тканини. Що раніше розпочато лікування, то менш помітним можна зробити рубець.

На жаль, немає унікального методу, який вирішить цю проблему, проте їх комбінація може дати хороший естетичний результат. При корекції будь-якого виду патології рубця потрібен індивідуальний підхід. Залежно від виду рубцевих змін ефективно використовувати та комбінувати такі методи впливу:

Плазмотерапія. З метою більш комплексного та потужного впливу на процеси відновлення у шкірі, створення оптимально натуральної та фізіологічної обстановки, в якій запускаються процеси самовідновлення шкіри, плазмотерапію поєднують з різними процедурами.Дія плазмотерапії ґрунтується на активації місцевих відновлювальних процесів в ураженій ділянці шкіри. В даному випадку сам організм пацієнта в цьому і допоможе, адже застосовується його кров, з якої добувають плазму, насичену тромбоцитами та факторами росту. Вона значно скорочує курс комплексної терапії шкіри, оскільки після плазмотерапії потрібно набагато менше втручань для досягнення результату. Шкіра стає добре сприйнятливою до всіх засобів і набагато швидше відновлюється після різних лазерних та інших процедур.

Технології Endoret PRGF. Базується на активації власних тромбоцитів пацієнта для стимуляції та прискорення регенерації тканин. За допомогою методики Endoret® (PRGF®) можна відокремлювати, концентрувати та вилучати фактори росту – протеїни, присутні у нас у крові, відповідальні за природне відновлення.

Кріотерапія – механізм ушкодження тканин кріогеном обумовлений ураженням мікроциркуляторного русла та загибеллю цитоплазми та органел клітин, викликаної внутрішньоклітинним та внутрішньосудинним утворенням кристалів льоду. Під час розморожування в клітинах підвищується концентрація електролітів, що при повторному охолодженні тканин супроводжується ще більшою кристалізацією, прискорюючи їх загибель.Методика застосовується для лікування келоїдних та гіпертрофічних рубців.

Кортикостероїди – ін’єкційний вид терапії келоїдних та гіпертрофічних рубців. Стероїди застосовуються локально шляхом внутрішньорубцевих ін’єкцій. У рубець вводиться кристалічна суспензія для лікування прогресуючих келоїдних та старих гіпертрофічних рубців. Введені стероїди знижують синтез колагену не тільки за рахунок пригнічення розподілу фібробластів, але й завдяки підвищенню концентрації колагенази – ферменту, що розщеплює колаген. Крім того, стероїди також мають протизапальну дію.

Хірургічне висічення – як монометод, дає добрі результати при лікуванні гіпертрофічного рубця. Висічення рубців проводиться після повного формування сполучної тканини у місці розрізу. Кожен випадок вимагає індивідуального підходу. Застосування цього виду терапії для нівелювання келоїдного рубця не завжди виправдане, оскільки у 70-90% випадків дає суттєві ускладнення.

Найчастіше виникає потреба у комбінації двох чи кількох способів корекції, використовують їх поетапно, з дозрівання рубця. Наносять також креми та гелі, що містять різні активні речовини.

Меню
Call Now Button