Пілінги – процес, пов’язаний із відлущуванням верхнього шару шкіри. Пілінги застосовуються для терапії атрофічних та нормотрофічних рубців.
Мікроголкова передермалізація здійснюється за допомогою спеціального мезоролеру, в якому передбачено шприц із діючою речовиною – гіалуронова кислота та сукцинат натрію, які зволожують шкіру на рівні дерми та стимулюють активність фібробластів – клітин продуцентів колагену. Під час процедури здійснюються численні мікропроколи шкіри, в які потрапляє діюча речовина, а травмування дрібних судин призводить до виділення з судинного русла різних факторів росту, які стимулюють регенеративну здатність шкіри.
Субцизія із мезотерапією. Суть методу полягає у застосуванні голки, завдяки якій відбувається підсікання сполучних тяжів, і дно атрофічного рубця, вивільняючись, підводиться до верху, і, таким чином, дефект вирівнюється. Одномоментно, на виході голки, безпосередньо під проблемну зону, вводиться препарат спеціальних складів, які позитивно впливають на дерму, посилюючи кровообіг, насичуючи шкіру корисними мікроелементами. Сьогодні серед мезопрепаратів застосовуються вже готові специфічні препарати, що містять комплекс лікарських засобів даної патології.
Ферментотерапія. Використання ферментів у сфері естетичної медицини, дерматології та пластичної хірургії є революційним підходом у лікуванні будь-якого різновиду фіброзу, включаючи посттравматичні та постхірургічні фібрози; атрофічні, гіпертрофічні та келоїдні рубці; пост-опікові рубці, рубці після пересадки шкіри; фіброзний целюліт; рубці постакне та ін. У корекції фіброзних змін використовують комбінацію метаболічних ферментів, які ін’єкційно вводять у дно рубцевої тканини. Дані речовини, що діють, руйнують аморфні, реорганізовані і нефункціональні колагенові волокна, які присутні в рубцевій тканині.
Лазерна корекція. Судинний лазер – склеює судини в рубці, внаслідок чого відбувається освітлення рубця, СО2 лазер (фракційний, аблятивний) випаровує верхні шари шкіри, чим викликає їхню ексфоліацію, скорочення країв гіпотрофічних рубців, що призводить до зменшення їх глибини та вирівнювання структури шкіри. Одночасно з цим у дермі стимулюється вироблення колагену та еластину, що відповідають за пружність та еластичність шкіри.